ingiltere öğrenci vizesi türleri hakkında her şey bir tık ötenizde!

Bize ulaşın

İngiltere Öğrenci Vizesi Türleri

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

Maksimum 6 aya kadar dil okuluna gitmek isteyenlerin başvurması gereken İngiltere öğrenci vizesi türüdür. Bu vize ile Birleşik Krallık’ta çalışma hakkınız ve bu vizeyi Birleşik Krallık’ta uzatma hakkınız olmayacaktır. Burada tek istisna; İngiltere’de iken Ankara Anlaşması’na (EEEA) başvurmaktır. 18 yaşından küçük başvuru sahipleri çocuk ziyaretçi olarak vize başvurusunda bulunmalıdır.

6 aylık veya 6-11 aylık İngiltere öğrenci vizesi alabilmek için İngilizce bilme şartı aranmaz. Ayrıca, Tier 4 vizesinin aksine, banka hesabında 28 ardıl gün formül ile hesaplanan parayı bekletme zorunluluğu yoktur.

Ret ile sonuçlanan İngiltere öğrenci vizesi başvurularında itiraz hakkınız yoktur. Bu nedenle, yetkili, güncel bilgi donanımlı ve uzman vize danışmanları tarafından hazırlanmayarak ret ile sonuçlanan vize başvurularınız hem tekrar vize harcı ödemenize hem de bir sonraki başvurunuzda vize memuru nazarında ön yargıya neden olacaktır. İngiltere öğrenci vizesi başvurularınızı uzmanlarımız marifetiyle gerçekleştirmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu ret ile sonuçlanan başvuru sahipleri de ret mektuplarını scannerdan taratıp bize e-mail ile gönderebilir veya Beşiktaş’taki ofisimize getirerek yeni başvuru ile ilgili izlenecek yol hakkında bilgi alabilir.

ingiltere öğrenci vizesi

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

6-11 ay arası süreyle dil okuluna gitmek isteyenlerin başvurması gereken İngiltere öğrenci vizesi türüdür. Bu vize ile Birleşik Krallık’ta çalışma hakkınız ve bu vizeyi Birleşik Krallık’ta uzatma hakkınız olmayacaktır. 18 yaşından küçük başvuru sahipleri çocuk ziyaretçi olarak vize başvurusunda bulunmalıdır.

ingiltere öğrenci vizesi

İngiltere Tier 4 Vizesi

Puan sistemine dayalı, üniversite eğitimi için gerekli, Birleşik Krallık’tan uzatılabilen ve öğrenciye eğitim döneminde haftalık 20 saat (İngilizce dil kursuna giden öğrenciler için haftalık 10 saat), tatillerde tam zamanlı çalışma izni veren İngiltere ogrenci vizesi türüdür. Bu vizenin alınabilmesi için başvuru sahibinin 40 puan toplaması gerekir.

4-17 yaşındaki çocuklar Tier 4 (Child/Çocuk) kategorisinde başvuru yapmalıdır. 4-15 yaş arasındaki çocuklar bağımsız ücretli okullarda eğitim görmek zorundadır.

Tier 4 (Child) öğrencileri, kamunun finanse ettiği okullarda öğrenim göremez.

Tier 4 (Child) öğrencilerinin öğrenim görebileceği tek devlet okulları, yabancı öğrencilere ücret uygulayan ileri eğitim kolejleridir.

ingiltere öğrenci vizesi

Tier 4 öğrenci vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için Tier 4 vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.