İngiltere vizesi nedir? Nerelere gidilebilir? Hangi işlemlerden geçer?

Bize ulaşın

Hizmet Verdiğimiz İngiltere Vizesi Başvuru Türleri

İngiltere vizesi nedir? İngiltere vizesi ile hangi ülkelere gidilebilir?

Birleşik Krallık vizesi (UK visa) (Türkiye’de yaygın bilinen şekliyle İngiltere vizesi), Birleşik Krallık’ı oluşturan İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya, ve Galler’e girmenizi sağlayan ve pasaportunuzun boş bir sayfasına yapıştırılarak uygulanan bir izin kağıdıdır.

ingiltere vizesiKuzey İrlanda (Başkent: Belfast) ile İrlanda Cumhuriyeti’nin (Başkent: Dublin) karıştırılmaması önemli bir husustur. İrlanda Cumhuriyeti vizesi ayrı bir vizedir. Ancak, geçerli bir Birleşik Krallık vizesi (İngiltere vizesi) ile öncelikle Birleşik Krallık sınırları içerisine girmeniz şartıyla 180 gün içerisinde İrlanda Cumhuriyeti’ne seyahat edebilirsiniz. Aksi halde, İrlanda vizesine başvurmanız gerekir. Detaylı bilgi için İrlanda vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. İrlanda vizesi sayfamız sadece bilgi amaçlı olup İrlanda vizesi konusunda danışmanlık ve başvuru hizmeti sağlamamaktayız.

Herhangi bir türde 6 aydan uzun İngiltere vizesi varsa, bu vize ile İngiltere’nin Avrupa Kıtası’ndaki tek sömürgesi olan Cebelitarık’a (İngilizce: Gibraltar) girebilirsiniz. Aksi halde, İstanbul veya Ankara’daki Worldbridge Vize Başvuru Merkezi’nden Cebelitarık vizesi başvurusunda bulunmanız gerekir.

Merak edenler için; Cebelitarık, Akdeniz ile Atlas Okyanusu arasındaki boğazın kıyısında kurulmuş bir sömürge devletidir. Yüzölçümü son derece küçük olup tek komşusu İspanya’dır. Andorra, San Marino, Vatikan, Lihtenştayn gibi Avrupa Kıtası’ndaki en küçük birkaç ülkedendir. ingiltere ve İngiltere vizesi ile ilgili yazılarımızı Milliyet.com.tr üzerindeki blogumuzdan da takip edebilirsiniz.

başvuruya hazır ingilter vizesi dosyası

Başvuru formu İngilizce doldurulmuş, destekleyici dilekçesi İngilizce yazılmış, Türkçe destekleyici belgeleri İngilizceye yeminli tercüme edilmiş, başvuruya hazırladığımız örnek bir İngiltere vizesi başvuru dosyası

İngiltere vize başvurusu için işlem basamakları aşağıdaki gibidir:

  • İngiltere vize başvurusu için öncelikle vize türüne, başvuru amacına, ve başvuru türüne karar verilmelidir.
  • Maddi durumunuzu, medeni durumunuzu, eğitim geçmişinizi, seyahat geçmişinizi, istihdam (çalışma) durumunuzu ve seyahat amacınızı destekleyici belgeler temin edilir.
  • İngiltere vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır ve son aşamasında ilgili vize başvuru türünün vize harç bedeli kredi kartı ile online olarak ödenir.
  • Teleperformance Vize Başvuru Merkezi’nden parmak izi randevusu alınır.
  • Başvuruyu destekleyici İngilizce bir başvuru dilekçesi yazılarak başvuru sahibi tarafından imzalanır.
  • Durumunuzu destekleyen tüm belgelerin İngilizce diline yeminli tercümesi yapılır.
  • Başvuru dosyanız; randevu çıktısı, başvuru formu, pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopileri ve ardından diğer evraklarınız mantıklı bir sıra ile tasnif edilerek başvuru dosyasına son şekli verilir.
  • Randevu gün ve saatinde vize başvuru merkezine gidilerek başvuru dosyası teslim edilir, biyometrik parmak izi verilir.

Size sunmuş olduğumuz İngiltere vizesi başvuru danışmanlığı tüm bu işlem basamaklarını kapsamakta olup tamamını sizin yerinize biz hallediyoruz. Ayrıca, ofisimizin bir yeminli tercüme bürosu olduğunu da önemle bilgilerinize sunarız. Şimdiden İngiltere vizesine başvuracak tüm başvuru sahiplerine başarılar dileriz, başvurularınız hayırlı olsun!