10 adımda ingiltere vizesi -

Bize ulaşın
9 Ekim 2015
Kategori:
Genel

Etiketler: , ,

İngiltere Vizesi Danışmanlık Hizmet Kapsamımız

10 Adımda İngiltere Vizesi

  1. Öncelikle, başvuru sahibi tabi olduğu vize kategorisi, işlem süreleri, ilgili vize ile Birleşik Krallık’ta yapabilecekleri ve yapamayacakları, vize ücretleri, en yakın randevu tarihleri, başvuru merkezleri ve ekstra servisler konusunda bilgilendirilir. Başvuru sahibinin mevcut ve geçmiş iş, eğitim (eğitim seviyesi), aile bağları (medeni durum), seyahat (yurtdışı çıkışları, vize reddi v.b.) ve maddi durumu ile seyahat amacı, birlikte seyahat edeceği bir kimse ve Birleşik Krallık’ta herhangi bir tanıdığı/akrabası olup olmadığı sorgulanıp durumuna özel evrak listesi hazırlanır ve kendisine iletilir. Evrak listenizin hazırlanması için bir ön ödeme talep edilir.
  2. Başvuru sahibi kendisine özel evrak listesinde yazılı belgeleri temin edip firmamıza ulaştırır. Gelen belgeler tek tek incelenip varsa, eksik ve/veya hatalı belgeler başvuru sahibine bildirilerek düzeltilmesi/tamamlanması sağlanır. Varsa, başvuru sahibi durumu ve belgeleri ile ilgili olumsuzluklar konusunda önceden bilgilendirilir.
  3. Kapsamlı başvuru formu ve varsa, ilgili kategorideki ek formlar danışmanlarımız tarafından İngilizce olarak itinayla doldurulur.
  4. Başvuru sahibinin arzu ettiği resmi başvuru merkezinden parmak izi randevusu alınır ve başvuru sahibi resmi başvuru merkezinin açık adresi ile randevu tarih ve saati konusunda bilgilendirilir.
  5. Vize harcı ödemesi ve gerekliyse, diğer ek ödemeler (ekstra servis, kullanıcı ödemeli başvuru merkezi ücreti, göçmenlik sağlık ek ücreti) yapılır.
  6. Türkçe destekleyici belgelerin İngilizceye yeminli tercümeleri yapılır.
  7. Gerekirse, İngiliz Göçmenlik Kanunlarından başvuru sahibinin durumu ile ilgili özel kanun maddesi, emsal karar v.b. çıktısı dosyaya eklenir.
  8. Başvuru dosyasına belgelerin mantıksal sıralaması ile son şekli verilir ve dosya başvuruya hazır hale gelmiş olur.
  9. İstanbul dışındaki resmi başvuru merkezlerinden parmak izi verecek başvuru sahiplerine başvuruya hazır haldeki dosyaları kargo ile parmak izi randevu tarihinden önce iletilir. İstanbul’daki resmi başvuru merkezinden parmak izi verecek başvuru sahiplerine dosyaları ofisimizden (elden) veya kargo/kurye ile iletilir. Resmi başvuru merkezine eşlik hizmetimiz ek ücrete tabidir.
  10. Başvuru sonrası vize kararı, ekibimiz tarafından online sistem üzerinden takip edilir, vize kararı belli olduğunda vize başvuru sahibi pasaportunu resmi başvuru merkezinden teslim alması için bilgilendirilir. Pasaportunuz resmi başvuru merkezinden talebiniz üzerine ekibimiz tarafından teslim alınabilir (Ek ücrete tabidir) veya başkonsolosluğun kargo servisi (ek ücrete tabidir) ile istediğiniz adrese teslimi sağlanabilir.

Comments are closed.